بازاریابی ناب در صنعت کفش

بازاریابی ناب در صنعت کفش
ثبت امتیاز:
51
مهر ۱۸, ۱۴۰۰
سارا شهاب نیا

 در محیط پیچیده، پویا و بسیار متغیر امروزی، شركت ها نیازمند طراحی و اتخاذ راهكار هایی هستند كه بتواند آنها را در بهبود روزافزون عملكردشان یاری رساند. ارائه بهترین عملكرد در زمینه بازاریابی، به اساسی ترین دغدغه مدیران شركت ها مبدل شده است و می كوشند تا با بهره گیری ازتكنیك های مختلف، به عملكرد برتر دست یابند. الگوهای ناب و همچنین بازاریابی ناب امروزه مورد توجه بسیاری از شركت هایی كه به دنبال بهبود در عملكردشان بوده اند، قرار گرفته است. تفکر ناب که یکی از مهم ترین آنها به شمار می آید.

بازاریابی ناب در صنعت کفش

 امروزه تبدیل‌شدن به یک بازاریاب موفق، نیازمند ایجاد توازن است. شما باید راهبردی فکر کنید، اما شعله خلاقیت خود را خاموش نکنید. برای این کار باید داده‌محور و آینده‌نگر باشید. اما مهم‌تر از همه این‌ها شما باید بتوانید تمرکز کنید. به‌عنوان یک کارشناس بازاریابی، دنبال‌کردن یک سری معیارها و یا ایده‌هایی که تنها روی کاغذ خوب به نظر می‌رسند بسیار ساده است. اما در واقع چیزی که مهم است ممکن است این ایده ها ارزش معناداری برای مشتریان به‌همراه ندارند. تفکر ناب به تیم‌ها در همه سیستم‌ها کمک می‌کند تا ارزش بیشتری ایجاد کنند و کارهای بیشتری انجام دهند.

بازاریابی موفق با بازاریابی ناب

 تفکر ناب (Lean Thinking) :

تفکر ناب یک ذهنیت است که به شما کمک می‌کند تا در سرمایه‌گذاری بر روی پول، وقت و انرژی خود هوشمندانه تصمیم بگیرید. تفکر ناب می‌تواند با بررسی اختلال‌ها و تمرکز بر روی موارد مهم، به شما در یافتن وضوح و هدف در کار کمک کند. هنگام مقایسه با دیگر تکنیک‌ها که میان یک تیم و یا یک سازمان اجرا می‌شود، این نوع تفکر، دارای قدرت تحول، احیا و الهام گرفتن است. این می‌تواند یک گروه ناکارآمد و با سوء عملکرد را به یک منبع تولید ارزش تبدیل کند.

همچنین تفکر ناب می‌تواند یک تمرین باشد؛ تمرینی برای پیشرفت به‌صورت همیشگی حتی در کارهای روزانه باشد. در اصل این ایده، رسیدن به عملکرد عالی برای یک سازمان یا فرد است و به فراهم‌کردن محیطی برای الهام گرفتن و دستیابی به نتیجه کمک می‌کند. بااین‌حال، افراد، تیم‌ها و شرکت‌ها اغلب چنان درگیر وضعیت موجود خود (منظور فرایندهای موجود، ابزارها، طرز تفکر و سبک‌های رهبری هستند) می‌شوند، که توانایی نوآوری را از دست می‌دهند. با تمرین تفکر ناب، ما می‌توانیم به‌آرامی پیچیدگی کار خود را حل کنیم و جریان بهره‌وری و نوآوری را از نو شروع کنیم؛ و به بازاریابی ناب نزدیک شویم.

بازاریابی ناب شرکتی

بازاریابی ناب ( lean Marketing ) :


شركت‌هایی كه به بازاریابی همچون بخشی اساسی در كسب و كارشان می‌نگرند، معمولا بیشتر موفق هستند. بازاریابی ناب كمك می‌كند تا فعالیت‌های بازاریابی و فروش ما كمترین ضایعات را داشته باشد. در حقیقت دستیابی به بالاترین میزان بهره‌وری و كاهش عوامل ارزش نیفزا مد نظر است كه این كار با متمركز شدن تلاش‌ها بر سودآورترین محصولات، خدمات و مشتریان صورت می‌پذیرد. به این منظور می‌بایست با رویكرد بازاریابی ناب به مسائل پیش روی کسب و کار و شرکت خود نگریست.

رویكرد بازاریابی ناب، ساده به نظر می‌رسد و در حقیقت همین طور است. بسیاری از پیشنهادها و ابزارها زاییده عقل سلیم است اما در دنیای واقعی و در فضای ارتباطات و بازاریابی گاه این گونه نیست. برای تصدیق گفته بالا می‌توان مثال تلفن همراه را ذكر كرد. تلفن همراه ابتدا با هدف دسترسی سریع به افراد و كاهش هزینه‌ها وارد بازار شد. اما با بازارسنجی دقیق شركت‌های تولیدكننده نظیر نوكیا، سونی و … امروزه به عنوان وسیله‌ای كه می‌تواند كاربردهای مختلفی از جمله عكس گرفتن، فیلمبرداری، GAME، پخش موسیقی و … داشته باشد؛ مطرح شده است. در آینده می‌توان فاكتورهای دیگری را به موارد مذكور اضافه كرد.

الگوی بازاریابی ناب:

 برای موفقیت در استقرار بازاریابی ناب چرخه زیر به دقت رعایت می شود:
1) ایده پردازی
2) طرح ریزی
3) اجرا
4) ارزیابی
5) یادگیری

اصول اصلی بازاریابی ناب:


در فرایندعظیم بازاریابی همواره به دنبال یافتن روشی با بالاترین بازده هستیم. پس از انتخاب بازاریابی ناب به‌عنوان شیوه مورد نظر، شما می‌توانید با بهره‌بردن از تفکر ناب در فرایند بازاریابی خود و نیز مدیریت افراد و فرایند به نتیجه دلخواه برسید. در اجرای شیوه بازاریابی ناب، اصول را به‌خاطر داشته باشید.
1) پیشرفت مداوم
2) بهینه‌سازی کل
3) ازبین‌بردن موارد اتلافی
4) ساخت کیفیت در فرایند
5) تحویل سریع
6) دانش را ایجاد کنید
7) تعهد را به تعویق بیندازید
8) به افراد احترام بگذارید

 اولین اصل، پیشرفت مداوم است، با تعهد به این اصل شما ملزم به تلاش پیوسته هستید. دوم، باید در جریان ارزش، بهینه‌سازی کنید. با حذف مواردی که در جریان ارزش بیهوده هستند، فرایند خود را بهبود ببخشید. محصول خود را سریع‌تر به مشتری برسانید تا از بازخوردهای آن‌ها برخوردار شوید. فضای لازم برای یادگیری را ایجاد کنید. سعی کنید سلیقه بازار را درک کنید تا محصول مطابق خواسته بازار را ارائه دهید. درنهایت، فراموش نکنید که برای افراد خود احترام قائل شوید زیرا کارمندان شما بخش بزرگی از ارزش را ایجاد می‌کنند.

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در print
Print
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.مطالب مرتبط با این مطلب
هماهنگی کفش و لباس
تاریخ: مهر ۲۷, ۱۴۰۰
نویسنده: گروه مارکتینگ
هماهنگی کفش و لباس در انواع استایل ها
بازاریابی ناب در صنعت کفش
تاریخ: مهر ۱۸, ۱۴۰۰
نویسنده: سارا شهاب نیا
بازاریابی ناب در صنعت کفش
بازاریابی خلاق
تاریخ: مهر ۱۱, ۱۴۰۰
نویسنده: سارا شهاب نیا
بازاریابی خلاق در صنعت کفش
بازاریابی کفش
تاریخ: مهر ۳, ۱۴۰۰
نویسنده: گروه مارکتینگ
بازاریابی در کسب و کار و ضرورت توجه به آن
تماس با ما
در کمترین فرصت پاسخگوی تماس های شما هستیم
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محصولات اکیب می توانید کاتالوگ ما را دانلود کنید
کلیه حقوق این وب سایت نزد شرکت آرمان آذربایجان محفوظ است.