بازاریابی در کسب و کار و ضرورت توجه به آن

بازاریابی کفش
ثبت امتیاز:
1644
مهر ۳, ۱۴۰۰
گروه مارکتینگ
توجه به بازار یابی از دید دکتر مجید باقر زاده

ضرورت توجه به بازاریابی در کسب و کار:

 در یک اقتصاد سالم و با رقابتی تر شدن فضای اقتصادی آنچه که باعث دوام و توسعه می شود نگرش بازاریابی است.قدرت و آبروی یک کسب و کار تابعی از قدرت فعالیت های بازاریابی است . بازاریابی همه چیز هست و همه چیز بازاریابی است. لوکوکوتیو کسب و کار، فعالیت های بازاریابی است. با تفکر بازاریابی باید کسب و کار هدایت شود.

مقاله ضرورت توجه به بازاریابی در کسب و کار توسط آقای دکتر مجید باقرزاده خواجه دکتری تخصصی مدیریت، استاد دانشگاه، مشاور کسب و کار به تفصیل بیان شده است.

تعریف بازاریابی:

کاتلر پدر علم بازاریابی نوین بازاریابی را این گونه تعریف می کند: ” فلسفه بازاریابی و علت وجودی آن را خلق مشتریان سودمند با هدف ایجاد مشتریان وفادار می داند “. پیتر دراکر نیز تعریفی دیگر دارد. او معتقدر است که هدف بازاریابی، افزایش میزان فروش است. هدف بازارایابی بهتر شناختن و درک مشتری به نحوی که کالا یا خدمت ارایه‌شده به طور مناسب به دست او برسد. بازاریابی یعنی تامین نیازها، کسب رضایت قلبی مشتریان و ایجاد ارزش برای آنها است.

ضرورت توجه به بازاریابی در کسب و کار

 مفهوم فروش یک جریان از درون سازمان به بیرون است ولی مفهوم بازاریابی یک جریان از بیرون سازمان به درون است. فروش بنداز و رها کن است ولی بازاریابی کسب رضایت ، وفاداری و هواداری پایدار مشتریان است. فروش یک کار کوتاه مدت و سودنگر است ولی بازاریابی یک کار بلندمدت و ثروت نگر است. فروش یعنی از نگاه خودم به مشتری ولی بازاریابی یعنی از نگاه مشتری به سازمان . فروش یعنی اول خودم ولی بازاریابی یعنی اول مشتری . فروش یعنی تاکید بر نیاز های سازمان و سازمان مداری ولی بازاریابی یعنی تاکید بر نیاز و خواسته مشتری و مشتری نوازی . پس فروش کار ساده ای است ولی بازاریابی یک کار هوشمندانه است. بازاریابی علم و هنر می خواهد.

 سیر تحول در بازاریابی به شرح زیر بوده است :

1) نسل اول بازاريابي: عرضه ي كالا به بازار و فروش آن (محصول گرايي)
2) نسل دوم بازاريابي: رفع نيازهاي خريداران(مشتري گرايي)
3) نسل سوم بازاريابي: تسلط بر روح مشتری، اخلاق گرایی و مسئولیت پذیری اجتماعی
(4 نسل چهارم بازاریابی: گذر از بازاریابی سنتی به بازاریابی دیجیتالی

بازاریابی کفش

توجه 1 : اجرای بازاریابی داخلی:
اولین گام در بازاریابی، ایجاد فرهنگ مشتری گرائی است. باید باور کنیم که امنیت شغلی ما را مشتریان تامین می کنند. ما باید از خود شروع کنیم. افکار ما، رفتار ما، محیط کاری ما باید نشان دهنده این باور باید باشد. کسی که به ما امنیت شغلی می دهد، مشتری است. مشتری مدار بودن یک واقعیت است نه یک شعار. که مشتری همه چیز است و محور همه امور کسب و کار ما است.

توجه 2: اجرای بازاریابی فراگیر:
از نظــر « فیلیــپ کاتلــر»، «بازاریابــی یکپارچه یا جامــع» یعنی ادغام، همیــاری، هم افزایــی عوامل ابزاری و رفتاری کل ســازمان در بازاریابی بــرای دســتیابی بــه نتایــج بیشــتر و بهتــر. بازاریابی یک کار 24 ساعته است.
توجه 3 : تعصب به چیزی که می فروشیم:
تا زمانی که ما عاشق چیزی که می فروشیم نباشیم در کار بازاریابی موفق نخواهیم بود. هر کسی چیزی را می فروشد ما هم چیزی را می فروشیم. باور کنید تا موفق باشید.
توجه 4:بازاریابی عشق است :
به یاد داشته باشیم که بازار یابی فعالیتی عاشقانه ، خلاقانه ، عالمانه ، متعهدانه و هنرمندانه است .
توجه 5 : بازاریابی هزینه نیست:
بدیهی است که بازاریابی مستلزم صرف هزینه از طرف سازمان است اما این هزینه به‌ منظور کسب ارزش افزوده بیشتر برای شما انجام می‌شود. از این رو جزء ضروریات کسب و کار شما به شمار می‌رود. بنابراین شما نباید هزینه‌های بازاریابی را جزء هزینه‌های سربار و غیرضروری قلمداد کنید. چون در این صورت از رقبای خود عقب می‌مانید و چه بسا بازار مشتریان کنونی خود را نیز از دست بدهید .

جمع بندی:

 همه برای فروش و فروش برای همه. ضرورت توجه به نگرش و فعالیت های بازاریابی تا حدی شده است که از آن باید به عنوان رمز موفقیت و ماندگاری نام برد. کسب وکاری که درانتظار مشتری باشد ورشکسته می شود. دیگر گذشت آن دوران که پشت میز بشنید. میز کار شما باید نزدیک مشتری باشد. در دل مشتری. برای پیشبرد اهداف خود، همه نیاز به بازاریابی دارند .

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on linkedin
LinkedIn
Share on print
Print
Share on email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط با این مطلب
تاریخ: تیر ۲۸, ۱۴۰۱
نویسنده: گروه مارکتینگ
کفش ایمنی چه معیار هایی باید داشته باشد
تاریخ: خرداد ۵, ۱۴۰۱
نویسنده: گروه مارکتینگ
گزارش نمایشگاه محصولات جدید
تاریخ: اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۱
نویسنده: گروه مارکتینگ
عید فطر مبارک
نوروز 1401 مبارک
تاریخ: اسفند ۲۸, ۱۴۰۰
نویسنده: گروه مارکتینگ
نوروز 1401 مبارک
تماس با ما
در کمترین فرصت پاسخگوی تماس های شما هستیم
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محصولات اکیب می توانید کاتالوگ ما را دانلود کنید

کلیه حقوق این وب سایت نزد شرکت آرمان آذربایجان محفوظ است. | طراحی و پشتیبانی توسط سریرنوین